Спорт
Седем медала спечелиха борците на „Локомотив” от „Млади Данколовци”
TразмерT

„Локомотив” участва с осем състезатели в 49-я турнир по свободна борба за деца и момчета „Млади Данколовци” в Севлиево и спечели седем медала.
В категория 42 кг при децата почетната стълбичка бе окупирана изцяло от борци на горнооряховския „Локомотив”. Първото място зае Веселин Пейков, който на финала победи своя съотборник Георги Николов. На трето място пък се класира Николай Ангелов. В същата категория имаше още един „локомотивец” – Никола Стоянов, но той се контузи и получи лекарска забрана.
При момчетата в кат. 41 кг трето място спечели Борислав Брязов.
Емил Ангелов стана шампион в кат. 52 кг, надвивайки на финала представителя на „Етър Виктори” Преслав Георгиев. Трети в категорията е Денислав Папов от „Локо”.
В кат. 75 кг при момчетата третото място е за Мартин Маринов, победил в малкия финал Виктор Николов от Търговище.
В събота и неделя децата на „Локомотив” ще влязат в битките за медалите от Държавния шампионат по свободна борба, чийто домакин е Горна Оряховица и спортна зала „Никола Петров”.