Спорт
Младежите на „Локо” са недостижими на върха в зона „Мизия”
TразмерT

Спортна зала "Орловец" в Габрово беше домакин на първия пролетен турнир по хандбал за младежи М-19. Две категорични победи записаха младите железничари. В първата среща се наложиха над отбора на "Осъм" (Ловеч) с 22:18 (12:6). Във втория мач победиха връстниците си от "АСТИ" (Хасково) с 26:12 (12:5). След този кръг горнооряховчани предварително си осигуриха място във финалната осмица за държавните финали в Хасково през месец април.
След изиграните мачове в младежката лига на „локомотивци” предстоеше среща от единадесети кръг на „А" РХГ с домакините от "Чардафон".
Двубоят започна равностойно с размяна на голове в двете врати и равенство 8:8 в 15-та минута. Последваха силни минути за домакините, които поведоха и се оттеглиха на почивката с четири гола преднина 18:14.
През втората част габровци не допуснаха обрат и се поздравиха с победата 36:30.
„Локо”: В. Лазаров, Г. Маринов, Ст. Димитров, Р. Йорданов, Вл. Йоргов, В. Даскалов, Ив. Дачев, Н. Генов, Е. Синигеров, П. Николов, Л. Димитров, Р. Георгиев, В. Боев, Й. Михнев, изведени от талисмана Георги Симеонов (Катеричока).