Спорт
Аделина Момъкова отново спечели републиканската титла
TразмерT

Аделина Момъкова отново е републиканска шампионка по борба за кадетки, спечелвайки титлата по безапелационен начин без да даде дори една техническа точка на съперничките си. Освен златния медал Аделина заслужи и купата за най-техничен състезател на първенството при кадетките.
211 състезателки от около 40 клуба участваха в Държавното лично първенство за момичета, кадетки и девойки, домакин на което беше горнооряховската спортна зала „Никола Петров”. Домакините от „Локомотив” участваха с 6 състезателки в трите възрасти.
Аделина постигна най-голям успех, печелейки титлата в кат. 49 кг. при кадетките. Състезателката на „Локомотив” започна с технически туш над Моника Барутчийска от Кюстендил. След това тушира Жулиета Бонева от „Левски”. На финала Аделина се наложи, отново с туш, над Елица Бъчварова от Златица. До златния медал и купата за най-техничен състезател Аделина стигна без да даде и точка на противничките си.
При момичетата сребърен медал в кат. 70 кг спечели Ивелина Долчинкова. Тя започна с победа с туш над Донка Димитрова от Ямбол. На финала обаче загуби от Мария Кархарманлиева от Средец.
При девойките Моника Илиева (кат. 68 кг) и Симона Дончева (62 кг) са четвърти, но получиха бронзови медали.
Алехандра Михайлова в кат. 39 кг направи много силно участие, започвайки с две победи. В първия кръг тя надделя над Теодора Иванова от Нова Загора с технически туш, а после по точки победи Весела Стойкова от Сливен. На полуфинала Алехандра водеше срещу Стефани Попова от Аксаково, но направи нелепа грешка и загуби срещата. В спора за третото място отново се срещна с Весела Стойкова, но този път състезателката на „Локомотив” отстъпи.
В първото си състезание добре се представи и Миланка-Ерослава Евдокимова в кат. 46 кг при момичетата. Тя стартира с победа с туш над Алекса Шукадарова от Самоков, но след това загуби от Диана Павлова от Нова Загора и не успя да се пребори на репешажите срещу Изабела Йотова от Самоков.
Аделина направи отлично представяне и беше с класи над съперничките си. Това обаче само трябва да я мотивира да тренира повече, защото пред нея има големи цели. Тази година има младежка Олимпиада и нейната категория – 49 кг., е олимпийска. Ще се опитаме да спечелим квота за Олимпиадата на Европейското първенство през април в Киев. Трябва обаче сериозна работа, за да сме на едно от първите три места на Европейското, коментира треньорът Николай Ганев.
Като цяло той изрази задоволство от представянето на целия отбор, особено от по-малките момичета. С девойките трябва да се работи повече. Надяваме се да имаме още по-добри резулбтати, каза Ганев.
Клуб „Локомотив” и ОП „Спортни имоти и прояви” получиха отлична оценка за организацията на първенството от Бълаграската федерация по борба.